Българският полузащитник Велизар Димитров игра цял мач при загубата у дома на Металург (Донецк) с 0:1 от Металург (Запорижие) в 25-ия кръг на украинското първенство. Вили бе най-активен за тима от Донецк, няколко пъти стреля опасно във вратата на гостите от Запорожие, но нямаше шанс да отбележи. В 52-ата минута Димитров изкара жълт картон на Верниубу, който го фаулира грубо. Във втората минута на даденото от съдията добавено време българинът можеше да изравни, но ударът му бе избит от голлинията от защитник на гостите. Единственото попадение реализира Писотский в 56-ата минута.

След загубата Металург е на 11-о място във временното класиране с 29 точки. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 64 точки, следван от Металист (Харков) - 50 точки, Динамо (Киев) - 50 точки и един мач по-малко, и други./БЛИЦ