Металург (Донецк) с Велизар Димитров в състава си загуби с 1:2 от градския съперник Шахтьор (Донецк) в среща от 24-ия кръг на украинското първенство.

Българският национал игра цял мач за Металург и получи жълт картон малко преди края. Димитров обаче не успя да помогне на своя тим да измъкне поне точка от един от водещите отбори в страната Шахтьор.

Гладкий откри резултата за Шахтьор в 14-а минута, а малко по-късно Велизар Димитров пропусна да изравни от добро положение. Фернандеш все пак възстанови равенството в 52-а минута, но само минута по-късно Хобшман направи 2:1 за Шахтьор.

Металург с треньор Николай Костов заема четвърто място в класирането с 40 точки, а Шахтьор е трети с 46. Лидер е Динамо (Киев) с 61.