Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров игра цял мач за Металург (Донецк) при равенството 1:1 като гост на Ворскла в мач от 22 кръг.

Янузи даде аванс на домакините в 50-ата минута, а гостите от Донецк стигнаха до равенството четири минути преди края. Аделей бе точен, след като се оказа непокрит в наказателното поле при центриране на Фернандеш от пряк свободен удар.

Велизар Димитров получи жълт картон. Бившият бразилски футболист на “Левски” Зе Соарес започна като титуляр за Металург, но в 56-ата минута отстъпи мястото си на Иванко.

Равенството не промени позициите на Металург (Донецк) и Ворскла в класирането. Тимът на Велизар Димитров е 10-и с 26 точки, докато отборът от Полтава е една позиция по-назад и точка по-малко. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 55 точки, 9 повече от Динамо (Киев).

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА МЕЖДУ ВОРСКЛА И МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК)