Бившата звезда на ЦСКА Велизар Димитров направи страхотно завръщане след тежка контузия, вкарвайки гол на Арсенал (Киев) при победата на Металург (Донецк) с 3:0. Мачът бе от 13-ия кръг на първенството на Украйна. Вили счупи челюст в началото на октомври, а днес бе титуляр за първи път в състава, воден от българския треньор Николай Костов.

Още в 16-ата минута бившият нападател на Омония (Никозия) Муса Мгуни отбеляза за 1:0. Българинът изигра един от най-силните си мачове, като постоянно тормозеше защитата на съперника, раздаваше хубави пасове и опитваше да изведе съотборниците си в голови атаки. В 64-ата минута Вили вкара за 2:0, след като получи хубав пас от Сани Кингсли, който излъга двама защитници по левия фланг и центрира в наказателното поле.

В 72-ата минута Димитров напусна терена, а на негово място се появи румънецът Танаса. Крайното 3:0 оформи арменското дете чудо Генрих Мхитарян в първата минута от даденото от съдията продължение./БЛИЦ

В неделя
Черноморец (Одеса) – Металург (Запорожия)
Кривбас – Карпати Лвов
Иличивец – Днепър

Класиране след 13-ия кръг: 1.Динамо (Киев) 35, 2.Металист 29, 3.Шахтьор 28, 4.Металург (Донецк) 24, 5.Таврия Симферопол 23 и др