Българският нападател Велизар Димитров игра цял мач за Металург (Донецк) при загубата с 0:2 от Шахтьор в градското дерби, което бе част от 17 кръг на украинския шампионат.

Димитров игра цял мач за “металурзите”, а бившият футболист на “Левски” Зе Соарес се появи на терена след почивката.

Шахтьор стигна до успеха в последния половин час, въпреки че имаше надмощие през цялото време. Тимът на Мирча Лучески откри резултата в 64-ата минута от дузпа. Морозцюк събори Мхитарян в наказателното поле, а Луис Адриано бе точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

Шевчук прекърши надеждите на Металург за изравнително попадение две минути преди края, когато получи пас от Алекс Тейшейра, проби в наказателното поле и би точно във вратата на Бандура.

Преди мача Шахтьор (Донецк) отбеляза 50-годишнината от първия си голям трофея. На 19 ноември 1961 г. тимът побеждава Торпедо (Москва) с 3:1 на финала на Купата на СССР. Всички живи играчи от тогавашния тим на “миньорите” присъстваха на днешната среща на “Донбас Арена”.