Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров изведе Металург (Донецк) с капитанската лента и отбеляза гол в контролата срещу Алания, която бе прекратена в 75-ата минута при резултат 2:2. Мачът се игра в турския курорт Белек, но не завърши заради силния вятър и проблеми с осветлението. Секунди по-рано Димитров засече центриране от левия фланг и изравни резултата. Другият гол за Металург беше дело на новото попълнение Ебесилио, а за руснаците се разписаха Антон Григориев и Родолфо Зелая.

Силен мач за Алания направи бившият футболист на Реал Мадрид Ройстън Дренте, който бе на крачка от трансфер в “Левски”. Халфът игра до почивката и беше в основата на повечето добри атаки на тима, воден от легендата Валерий Газаев.

Зе Соареш и Жуниор Мораеш не играха за Металург, а Грегъри Нелсън остана на терена само през първото полувреме.