Бившият футболист на българския ЦСКА Велизар Димитров вкара единствения гол за Металург (Донецк) при загубата с 1:4 от ЦСКА (Москва).

С по два гола за руските “армейците” се отличиха Игнашевич и Томаш Нецид. Двубоят се игра на спортния комплекс “Спайс” в Белек.

Игнашевич даде аванс от два гола с попадения в 7-ата и 28-ата минута. 60 секунди по-късно Нецид направи 3:0 в полза на ЦСКА (Москва).

Седем минути преди края на първото полувреме Велизар Димитров се разписа за Металург, а две минути след почивката Нецид отново върна аванса на “червеноармейците” от три гола.

Димитров остана на терена до 59-ата минута, когато бе заменен от Джордже Лазич. Бившият футболист на “Левски” Зе Соарес започна титуляр за Металург, в 33-ата минута отстъпи мястото си на Виталий Иванко, а в 59-ата отново се появи в игра вместо на Чиприян Танаса.

На 8 февруари Велизар Димитров ще има шанс да се изяви и срещу българския ЦСКА, за когато е планирана контролна среща между “червените” и Металург (Донецк)./БЛИЦ