Металург (Донецк) загуби с 1:3 в контрола от чешкия Млада Болеслав. Двубоят се игра на стадион “Корнелия” в турския курорт Белек, където и двата отбора са на подготовка. Трима бивши футболисти от “А” група започнаха титуляри за Металург - Велизар Димитров и доскорошният халф на ЦСКА Грегъри Нелсън, както и ексхалфът на “Левски” Зе Соарес. Чехите нанизаха трите гола още през първото полувреме. Разписаха се Кулич, Храмоста и Кисела. Годин реализира почетното попадение за Металург три минути преди края на редовното време. През второто полувреме от тримата бивши играчи от “А” група на терена остана единствено Велизар Димитров. Следващата контрола на украинския тим е на 10 февруари срещу Широки Бриег. След 20-ия кръг в първенството на Украйна Металург е на 8-о място с 29 точки, на 4 от четвъртия Днепър. В челото са Динамо Киев, Шахтьор и Металист Харков./БЛИЦ