Българските футболисти Благой Георгиев и Велизар Димитров се изправиха един срещу друг в приятелски мач. Металург (Донецк) и Терек (Грозни) направиха равенство 1:1 в турския курорт Белек. Вили игра цял мач за украинския Металург, Благо също изкара 90 минути за руския Терек. За тима от Донецк титуляр започна доскорошният полузащитник на ЦСКА Грегъри Нелсън, който беше заменен от Годин, а бившият халф на “Левски” Зе Соарес напусна в 76-ата минута. Металург поведе с 1:0 след гол на Траоре в 43-ата минута, а за Терек изравни Асилдаров в 73-ата. На 4 март Металург (Донецк) гостува на Таврия в Симферопол в първи мач от пролетния дял на първенството на Украйна. След 20 мача Велизар и компания са на 8-о място с 29 точки, лидер с 52 е Динамо Киев, следван от Шахтьор с 51./БЛИЦ