Велизар Димитров игра едно полувреме при победата с 3:0 на Металург (Донецк) в контрола срещу Локомотив (Астана). В 13-ата минута капитанът на украинския тим Марио Сержио бе точен за 1:0 от дузпа. На полувремето треньорът на Металург Гордеев направи няколко смени и извади Вили, за да му даде почивка. В 52-ата минута Морозюк направи 2:0, а крайното 3:0 оформи Годин в 67-ата минута. Титуляр за украинците започна и бившият халф на “Левски” Зе Соарес. Дебют направи последното ново попълнение Жуниор Мораес./БЛИЦ

Съставът на Металург (Донецк): Воробеев (46 - Непогодов, Марио Сержио, Чечер, Воловик, Шина, Прийм (46 – Дашян), Лазич, Велизар Димитров (46 – Годин), Морозюк, Зе Соарес (46 – Голайдо), Танаса (61 – Мораес)