Българският футболист Велизар Димитров вкара поредния си гол за украинския Металург (Донецк) при победата с 2:1 над Карпати (Лвов) за купата на страната. С този успех отборът се класира на 1/4-финалите.
В 16-аа минута Велизар Димитров имаше на два пъти възможност да се разпише, но Тлумак се намеси. Домакините поведоха в 18-ата минута с гол на Фабиано, който от 20 метра разстреля вратаря на Карпати. Металург удвои преднината си в 24-ата минута, когато Велизар Димитров превърна в гол дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на гостите.

В началото на второто полувреме Вили получи жълт картон за нарушение срещу противников футболист. В 70-ата минута бившият играч на ЦСКА имаше нова възможност да вкара гол и стреля от около 35 метра, но топката мина близо до страничната греда на вратата на Карпати.