Бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров не игра при тежкото поражение на Металург (Донецк) у дома с 1:5 от Арсенал (Киев) в мач от 27-ия кръг на украинското първенство. Вили дори не бе сред резервите и остана извън групата. След поражението Металург остана на 9-о място с 32 точки и се прости с всякакви надежди за участие в евротурнирите. Арсенал (Киев) обаче се изкачи до 6-а позиция и съхрани шансове за Лига Европа. Голеадата на стадиона в Донецк започна още в 13-ата минута, когато Максим Шацких бе точен от дузпа. Мазилу направи 2:0 в 20-ата, а Богданов покачи на 3:0 в 33-ата минута. През второто полувреме точни за гостите от Киев бяха Аржанов за 4:0 в 63-ата и Самодин за 5:0 в 83-ата минута. Почетното попадение за домакините реализира Фернандеш в 89-ата минута. Бившият полузащитник на “Левски” Зе Соарес бе титуляр, но бе сменен в 56-ата минута от Марио Джуровски./БЛИЦ