Българският полузащитник Велизар Димитров игра цял мач при успеха на Металург (Донецк) с 4:1 над Иличивец (Мариупол) в среща от 9-ия кръг на украинската Висша лига.

Вили игра много добре, отчете се и с една асистенция. Джордже Лазич откри резултата в 15-ата минута, а Владимир Шищенко удвои в последната минута на първата част. Велизар Димитров и арменецът Мхитарян изработиха попадението. В 53-ата минута Сани Кингсли покачи на 3:0, а след това гостите от Мариупол върнаха едно попадение. Крайното 4:1 оформи Чиприян Танасе след извеждащ пас на Велизар. След успеха Металург (Донецк) вече е на 6-о място с 15 точки, на две от третия в класирането Днепър./БЛИЦ

Ворскла (Полтава) – Черноморец (Одеса) 0:0

Класиране: 1.Динамо (Киев) 25, 2.Шахтьор (Донецк) 21, 3.Днепър 18, 4.Металист 17, 5.Таврия 16, 6.Металург (Донецк) 15