Българският полузащитник Велизар Димитров игра едно полувреме при победата на Металург (Донецк) с 3:0 в контрола. Двубоят се игра в турския курорт Белек при хубаво време и температура около 16 градуса. Двубоят бе дебют за новия треньор на Металург Андрей Гордеев, който замени на поста българския наставник Николай Костов. За украинците през първата част игра бившият халф на “Левски” Зе Соарес. Арменският Бананц е воден от екс наставника на Славия и Монтана Стевица Кузманоски, а в защита бе българинът Николай Николов.

Металург поведе в резултата в 34-ата минута. Велизар Димитров пое топката близо до наказателното поле, намери Мусавенгуси Мгуни, който сам срещу вратаря направи 1:0. В 43-ата минута резултатът стана 2:0, като автор на попадението отново бе Мгуни.

На полувремето треньорите пуснаха напълно нови единадесеторки. Металург стигна до трети гол, дело на Ткачев в 85-ата минута./БЛИЦ