Бившият халф на ЦСКА и национал на България Велизар Димитров продължава с добрите си изяви за Металург (Донецк). Вили игра пълни 90 минути за равенството като гост срещу Металист (Харков) – 1:1 в среща от 27-ия кръг на първенството на Украйна, като имаше основен принос за попадението.

Домакините от Харков, които преследват второто място, откриха резултата в 27-ата минута чрез Едмар.
Само две минути след началото на втората част Велизар Димитров пое топката в наказателното поле, остана сам срещу вратаря, излъга го и стреля, но стражът изби, след което румънецът Танасе довкара коженото кълбо за крайното 1:1.

След това равенство Металург е на четвърто място с 45 точки, на две пред преследвача Ворскла (Полтава), срещу когото играят в следващия кръг в Донецк./БЛИЦ

Динамо (Киев) – Таврия (Симферопол)

Класиране след 27 кръг: 1.Динамо (Киев) 67 (26 мача), 2.Шахтьор 55 (26 мача), 3.Металист 53, 4.Металург (Донецк) 45, 5.Ворскла (Полтава) 43 и др.