Бившата звезда на ЦСКА Велизар Димитров изигра цял мач при победата на Металург (Донецк) с минималното 1:0 над Карпати (Лвов) в мач от 16-ия последен есенен кръг на украинското първенство. Единственото попадение реализира Вячеслав Чечер в 28-ата минута. Гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 85-ата минута Петривски получи втори жълт и съответно червен картон.

Вили игра на познатото си добро ниво. Още през първото полувреме халфът разигра няколко пъти с нападателя Муса Мгуни и с Лазич.

В последната минута българският треньор Николай Костов смени Димитров с Аракелян.

След тези три точки Металург (Донецк) вече е на 5-о място с 27 точки, на една от четвъртия Днепър и на 8 от Металист./БЛИЦ

Таврия (Симферопол) - Динамо (Киев) 2:3

Класиране след 16 кръг: 1.Динамо (Киев) 42 (16 мача), 2.Шахтьор (Донецк) 40 точки (17 мача), 3.Металист 35, 4.Днепър 28, 5.Металург Донецк 27 и др.