Бившият полузащитник на ЦСКА Велизар Димитров записа пълни 90 минути при загубата като гост на Металург (Донецк) от Оболон Киев с 1:2.

Гостите от Металург поведоха с 1:0 след гол на арменското дете чудо Генрих Мхитарян в 24-ата минута. Домакините стигнаха до изравнителния гол в продължението на първото полувреме чрез Куценко.

В 69-ата минута Оболон стигна до пълен обрат – 2:1 след попадение на Варанков. В 79-ата минута защитникът и голмайстор на домакините Куценко получи втори жълт и съответно червен картон, но до края на мача Вили и компания така и не стигнаха до изравнителен гол.

След поражението Металург се свлече на пето място с 24 точки, на една от Днепър и седем от третия Шахтьор. Лидер е Динамо (Киев)./БЛИЦ

Металург (Запорожие) – Динамо (Киев) 0:0

Класиране: 1.Динамо (Киев) 36, 2.Металист 32, 3.Шахтьор 31, 4.Днепър 25, 5.Металург (Донецк) 24 и др.