Велизар Димитров игра цял мач за Металург (Донецк) при победата с 3:2 над Днепър (Днепропетровск) в мач от 23 кръг на украинската Висша лига.

Воденият от Хуанде Рамос тим от Днепропетровск откри резултата още във втората минута чрез Сергей Назаренко, но Витали Иванко изравни за домакините в 14-ата.

Назаренко бе точен от дузпа в 73-ата минута и Днепър отново поведе. Само две минути по-късно Деле Аделейе направи 2:2, а в 84-ата Денис Голайдо вкара победното попадение за Металург.

Цял мач за тима от Донецк игра бившият играч на “Левски” Зе Соарес. Успехът над Днепър донесе на Металург сбор от 30 точки и изведе тима до 7-ото място. Днепър е на четвърта позиция с 10 точки повече. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 61 точки./БЛИЦ