Велизар Димитров бе титуляр при равенството на Металург (Донецк) 0:0 в контрола с руския Кубан (Краснодар). Вили игра 73 минути и бе заменен от бившия футболист на Левски Зе Соарес. Като титуляр излезе и друг българин – Чавдар Янков, а бившият играч на Монтана Жулио Цезар влезе като резерва в 78-ата минута.

Тимът от Донецк владееше играта, но Мгуни направи първия пропуск в двубоя. В края на първото полувреме Велизар Димитров отправи хубав удар, но той бе отразен от вратаря на Кубан, след което защитник спря атака на Мхитарян.

В 56-ата минута капитанът на Металург Вячеслав Чечер уцели гредата след удар с глава./БЛИЦ

Съставът на Металург: Дишленкович (46 – Воробеев), Марио Сержио, Чечер, Воловик (81 – Коротецкий), Боавентура (78 – Жулио Цезар), Лазич (70 – Дашян), Янков (90 – Шина), Димитров (73 – Зе Соарес), Мхитарян, Кингсли (46 – Годин), Мгуни (46 – Танаса)
Треньор: Николай Костов