“Българският” Металург (Донецк) направи домакинско 1:1 лидера в класирането и шампион на Украйна за миналия сезон Динамо (Киев) в мач от 21 кръг на местното първенство.

Велизар Димитров започна титуляр и игра цял мач за водения от Николай Костов Металург. Чавдар Янков се появи на терена на полувремето на мястото на Бонавентура, а в 63-ата минута привлеченият от Левски Зе Соареш замени Кингсли.

Киевският гранд откри резултата в 12-ата минута на мача в Донецк, когато националът Артьом Милевский простреля Дишленкович след пас на Маграо.

Металург успя да изравни девет минути преди края. Шовковский не успя да избие добре центриране от корнер и Мхитарян прати топката в мрежата.

Динамо (Киев) е лидер в класирането с 50 точки, една повече от Шахтьор (Донецк), който в неделя гостува на Зоря (Луганс). Металург (Донецк) е седми с 31 точки./БЛИЦ