Венецуела и Уругвай не можаха да се победят и завършиха 2:2 в среща от 14-ия кръг на световните квалификации в зона Южна Америка. Домакините от Венецуела откриха резултата в своя полза още в 9-ата минута за радост на президента на страната Уго Чавес и на всички фенове по трибуните. До края на първото полувреме преднината от един гол на Венецуела се запази.

След почивката в 60-ата минута Луис Суарес от гостите възстанови статуквото за 1:1, а след още 11 минути игра нападателят на Атлетико Мадрид и голмайстор на испанската Примера дивисион Диего Форлан изведе “урусите” напред в резултата. Крайното 2:2 пък бе оформено от Йосе Мануел Рей в 75-ата минута на срещата.

След подялбата на точките Венецуела заема 8-а позиция с актив от 17 точки, докато Уругвай има с една повече и не 6-ото място във временното класиране. /БЛИЦ