Единственото и победно попадение за гостите падна в 33-ата минута на мача. Тогава Риверо от домакините си заби неспасяем автогол и даде преднина на Венецуела. Малко преди това Боливия успя да стигне до попадение, което обаче бе отменено.

http://cache.daylife.com/imageserve/02LS5yw7nyfW5/610x.jpgСлед почивката домакините натиснаха здраво газта, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол. Накрая футболистите на Боливия се изнервиха и Мартинс и Лионел Рейес поеха преди всички останали към съблекалните, след като получиха червени картони. Това като че ли окончателно предреши изхода на срещата в полза на Венецуела.

След спечелените три точки гостите се изкачиха до 6-ото място във временното класиране с актив от 16 точки, докато Боливия, разбила в предния кръг у дома Аржентина с 6:1, остава на предпоследната 9-а позиция с 12 точки. /БЛИЦ