Венецуела направи сензацията на квалификациите за Мондиал 2014 в Зона Южна Америка, след като победи континенталния колос Аржентина с 1:0.

Това е първият успех на “Ла Винотино” над “гаучосите” в 19 мача между двата отбора. Любопитното е, че аржентинците досега бяха спечелили всички 18 срещи. Този път обаче Лео Меси и останалите звезди преклониха глава пред Венецуела.

Фернандо Аморебиета от испанския Атлетик (Билбао) се разписа в 61-ата минута. След изпълнение на корнер той прати с глава топката във вратата на Мариано Андухар.

Домакините, които според специалистите имат шанс за класиране на световното първенство, изиграха силно първо полувреме и постоянно пробиваха дезорганизираната защита на Аржентина.

Андухар направи всичко по силите си да спаси отбора си от разочароващата загуба. В 42-ата минута с върха на пръстите си той изби удар на Хуан Аранго от фаул. В 61-ата минута обаче бе безпомощен при попадението на Аморебиета./БЛИЦ

Венецуела – Аржентина 1:0
1:0 Фернандо Аморебиета (61)
Венецуела: Вега, Росалес, Вискарондо, Аморебиета, Сичеро, Гонсалес (83-Москера), Ринкон, Лусена, Аранго, Мику (88-Морено), Рондон (75-Фелчер)
Аржентина: Андухар, Сабалета (66-Банега), Бурдисо, Демикелис, Отаменди, Роха, Соса (74-Паласио), Масчерано, Ди Мария (85-Пасторе), Меси, Игуаин
Стадион: “Ансоатеги”
Съдия: Роберто Силвера (Ур)
Жълти картони: Рохо, Масчерано (Аржентина)