Бившият капитан на Монтана Венцислав Иванов вкара почетния гол за АЕП Пафос при загубата с 1:5 от лидера АПОЕЛ (Никозия) в мач от 17 кръг на кипърската елитна дивизия.

Иванов се разписа за 1:1 в 27-ата минута. Той бе точен с глава, след като Густаво Мандука бе дал аванс на домакините от дузпа в петата минута.

Веднага след гола на Венци Иванов Рансфорд Адо си вкара автогол и върна преднината на АПОЕЛ. Лидерът стигна до убедителния успех с попадения на Естебан Солари, Марсиньо и два на Иван Тричковски в последните минути.

Иванов вече има три гола от началото на сезона в кипърското първенство. Неговият тим заема 10-о място с 16 точки. АПОЕЛ е водач в класирането с 41 точки.

Утре Анортозис, където са българският национал Станислав Ангелов и родните треньори Станимир Стоилов и Цанко Цветанов, гостува на Олимпиакос (Никозия)./БЛИЦ