Вердер (Бремен) победи с 2:1 Волфсбург и спечели Суперкупата на Германия. Момчетата на Томас Шааф стигнаха до успеха в 81-ата минута с попадение на защитника Клеменс Фритц.

Бременци поведоха след разбъркване в наказателното поле пред Хитц в 20-ата минута. Защитниците на шампионите не се справиха със ситуацията, позволиха на Саного да стигне пръв до топката и да я продължи към Мертезакер, който от няколко метра откри резултата.

Домакините все пак стигнаха до изравнителното попадение в 67-ата минута чрез бразилеца Графите. В 81-ата минута Мартин Харник подаде добре към Фритц и той хладнокръвно реализира победния гол в полза на Вердер. В този мач дебют начело на Волфсбург направи Армин Фее, който замени Феликс Магат, извел “вълците” до титлата в Бундеслигата./БЛИЦ

Волфсбург - Вердер 1:2
0:1 Мертезакер (20), 1:1 Графите (67), 1:2 Фритц (81)

Волфсбург: Хитц, Ритер, Мадлунг (46 - Р. Коща), Бардзали, Шефер, Дзакардо (57 - Зиани), Каленберг (62 - Байер), Гентнер, Мисимович, Графите, Есвайн
Старши треньор: Армин Фе

Вердер: Вийзе, Фритц, Мертезакер, Налдо, Тошич, Нимайер (46 - Харник), Фрингс, Баргфреде, Хънт (73 - Йозил), Морено (59 - Футакс), Саного
Старши треньор: Томас Шааф