Елитните Вердер и Байер (Леверкузен) продължиха издънките на елитните тимове в турнира за Купата на Германия, след като вчера Волфсбург отпадна от четвъртодивизионния Разен Балшпорт (Лайпциг).

Тимът от Бремен загуби с 1:2 от третодивизиония Хайденхайм. Маркус Розенберг даде аванс на “зелено-белите” в 34-ата минута. Кристиан Заутер и Марк Шнетелер се разписаха в рамките на една минута преди изтичането на час игра и донесоха победата на домакините.

Байер (Леверкузен) изпусна аванс от три гола и загуби с 3:4 от втородивизионния Динамо (Дрезден) след продължения. “Аспирините”, които дебютираха в официален мач под ръководството на новия си треньор Робин Дут, водеха с 2:0 на почивката след попадения на Ерен Дердийок, а Андре Шюрле направи 3:0 в 50-ата минута.

В рамките на 20 минути, между 67-ата и 87-ата, домакините от Дрезден успяха да изравнят. Себастиан Шупан върна един гол, а Роберт Кох се разписа на два пъти и доведе мача до продължения. В допълнителните 30 минути Динамо вкара още едно попадение. Александър Шнецлер бе точен в 117-ата минута./БЛИЦ