Вердер Бремен и Байер Леверкузен завършиха наравно 2:2 в мач от 24-ия кръг в Бундеслигата. Лидерът в първенството Борусия Дортмунд вече води с 14 точки пред Леверкузен. “Аспирините” бяха близо до победата, след като до 82-ата минута водеха с 2:0 след голове на Ерен Дендийок (42) и Симон Ролфес (67). Автогол на Щефан Кислинг обаче върна надеждата на домакините. В 87-ата минута Артуро Видал получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в последните минути на мача. Вердер се възползва от предимството си и в 90-ата минута Себастиан Прьодъл с глава реализира за крайното 2:2 след центриране на Аарън Хънт.

Със спечелената точка Вердер се измъкна от зоната на изпадащите. “Бременските музиканти” са 15-и с 25 точки, на една пред опасната зона. Байер остава втори с 46 точки, с 2 пред третия Хановер и с 4 пред Байерн./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 24 КРЪГ

От 25 февруари (петък)
Волфсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:1
1:0 Диего (36), 2:0 Диего (45+1), 2:1 Филип Даемс (74-дузпа)

От 26 февруари (събота)
Шалке 04 - Нюрнберг 1:1
0:1 Йенс Хегелер (37), 1:1 Раул (52)

Хофенхайм - Майнц 1:2
0:1 Андреас Иваншиц (23), 1:1 Давид Алаба (83), 1:2 Елкин Сото (86)

Кьолн - Фрайбург 1:0
1:0 Лукас Подолски (88)

Кайзерслаутерн - Хамбургер 1:1
1:0 Адам Хлоушек (18), 1:1 Марсел Янсен(55)

Санкт Паули - Хановер 0:1

0:1 Кристиан Шулц (89)

Байерн - Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Лукас Бариос (9), 1:1 Луис Густаво (16), 1:2 Нури Сахин (18), 1:3 Матс Хумелс (60)

От 27 февруари (неделя)
Айнтрахт (Франкфурт) - Щутгарт 0:2

0:1 Мартин Харник (64), 0:2 Тамаш Хайнал (68)

На 27 февруари (неделя) от 18:30 часа
Вердер - Байер (Леверкузен) 2:2
0:1 Дердиок (42), 0:2 Симон Ролфес (67), 1:2 Щефан Кислинг (82-автогол), 2:2 Себастиян Прьодъл (90)