Вердер (Бремен) и Нюрнберг завършиха 1:1 в мач от 17-ия последен кръг от есенния дял на германската Бундеслига. Това бе и последен мач за двата тима през 2012 година, тъй като те вече отпаднаха от турнира за Купата на Германия и нямат срещи през следващата седмица.

През първото полувреме домакините бяха по-активни, докато „франките” действаха предимно с контраатаки. В крайна сметка тимовете се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

След паузата картината на терена не се промени, но в 82-ата минута Нюрнберг изненадващо поведе в резултата, след като Пинола асистира на Тимо Гебхарт, който се разписа за 0:1. „Бременските музиканти” се вдигнаха на финален щурм и в 88-ата минута Кевин де Брюин изравни за крайното 1:1, като останаха съмнения, че белгиецът се е намирал в положение на засада преди отбелязването на гола.

Със спечелената точка Вердер остана на 12-о място с 22 пункта. Нюрнберг също запази позицията си и завършва годината 14-и с 19 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
14.12.12
21:30 ч.
Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Торбен Маркс (21-д.), 1:1 Джердан Шакири (59)
15.12.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хамбургер 3:0
1:0 Щефан Кислинг (26), 2:0 Андре Шюрле (36), 3:0 Щефан Кислинг (66)
15.12.12
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) 0:2
0:1 Александър Майер (12), 0:2 Такаши Инуи (18)
15.12.12
16:30 ч.
Майнц – Щутгарт 3:1
0:1 Хайнц Мюлер (48-авт.), 1:1 Николай Мюлер (55), 2:1 Николай Мюлер (71), 3:1 Елкин Сото (90)
15.12.12
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Аугсбург 1:1
0:1 Саша Мьолдерс (9), 1:1 Ласло Собиех (69)
15.12.12
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Хановер 2:1
1:0 Дани Шахин (39), 1:1 Маме Диуф (69), 2:1 Кен Илсе (83)
15.12.12
19:30 ч.
Шалке 04 – Фрайбург 1:3
1:0 Джеферсон Фарфан (20), 1:1 Ян Розентал (26), 1:2 Джонатан Шмид (32), 1:2 Ян Розентал (61)
16.12.12
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Марио Гьотце (26), 1:1 Свен Шиплок (35), 1:2 Кевин Гроскройц (58), 1:3 Роберт Левандовски (66)
16.12.12
18:30 ч.
Вердер – Нюрнберг 1:1
0:1 Тимо Гебхарт (82), 1:1 Кевин де Брюине (88)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК