Вердер (Бремен) и Шалке 04 завършиха наравно 1:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима играха много силно, създадоха много възможности за гол, но не успяха да се победят. “Кралскосините“ прекъснаха серията си от четири поредни победи, две от които срещу европейския шампион Интер в Шампионската лига.

В началото на мача удари на Клаудио Писаро бяха отразени от Мануел Нойер. Гостите от Гелзенкирхен действаха по-предпазливо, но първи стигнаха до чиста ситуация за гол. Раул бе оставен непокрит, но от непосредствена близост с глава стреля в тялото на Тим Вийзе. Срещата продължи с лек превес на домакините от Вердер, които пропиляха още няколко добри положения чрез Уесли и Марко Марин.

В 59-ата минута Писаро влезе в наказателното поле, където бе съборен от Бенедикт Хьоведес. Реферът Кнут Кирхер не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Сандро Вагнер, чийто удар обаче бе отразен от Нойер, но за съжаление на вратаря тя отново попадна в краката на бразилеца и той бе безгрешен при добавката за 1:0.

В 63-ата минута Еду успя да изравни с глава след добро центриране на Учида. Веднага след това младокът Юлиан Дракслер пропиля добър шанс да направи 2:1, след като от непосредствена близост стреля в аут. Последваха нови два пропуска на Дракслер и Раул, докато на другата врата Арнаутович и Писаро също не успяха да се възползват от добри възможности. Шалке остана 10-и с 40 точки, докато Вердер е на 11-о място с пет по-малко./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ - БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ

От 15 април (петък)
Майнц 05 - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 1Андре Шюрле (87)

От 16 април (събота) от 16:30 часа
Кьолн - Щутгарт 1:3
0:1 Кристиан Треш (51), 0:2 Мартин Харник (53), 0:3 Здравко Кузманович (63-дузпа), 1:3 Миливойе Новакович (69)

Хофенхайм - Айнтрахт (Франкфурт)  1:0
1:0 Роберто Фирмино (78)

Хамбургер - Хановер 0:0

Кайзерслаутерн - Нюрнберг 0:2
0:1 Кристиан Айглер (35), 0:2 Роберто Мак (90)

Волфсбург - Санкт Паули 2:2
1:0 Марио Манджукич 39), 1:1 Дениз Наки (60), 1:2 Матиас Леман (77), 2:2 Ян Полак (88)

На 16 април (събота) от 19:30 часа
Вердер - Шалке 04 1:1
1:0 Вагнер (59), 1:1 Еду (64)

На 17 април (неделя) от 16:30 часа
Байерн (Мюнхен) - Леверкузен (Евроспорт 2 България)
Баланс: 63 мача, 37 победи за Байерн, 13 равенства, 13 победи за Леверкузен

На 17 април (неделя) от 18:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 23 мача, 12 победи за Борусия (Дортмунд), 8 равенства, 3 победи за Фрайбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.