Айнтрахт и Вердер завършиха 1:1 в първия мач от програмата на 29-ия кръг в германската Бундеслига. Двубоят се игра пред 51 500 зрители на "Комерцбанк Арена". В 25-ата минута на терена се появи Клаудио Писаро, заменяйки Дени Авдич. За 32-годишния национал на Перу това бе мач №300 в Бундеслигата. Голямата част от тези двубои Писаро записа с екипа на Байерн (Мюнхен), където игра от 2001 до 2007 година.

Гостите от Бремен първи откриха резултата. В 58-ата минута след центриране от фаул Халил Алтънтоп си вкара автогол, пращайки топката в собствената си мрежа - 0:1.

В следващите минути домакините се хвърлиха в атака и Теофанис Гекас пропусна две отлични въможности. В 61-ата минута националът на Гърция излезе очи в очи срещу Тим Вийзе, но вратарят спаси, а при добавката с глава, нападателят прати топката в горната греда.

Само две минути след това, Гекас бе изведен почти по идентичен начин и отново стражът на Вердер успя да му попречи да отбележи, с ново виртуозно спасяване.

В 83-ата минута трудът на домакините най-после бе възнаграден. Мартин Фенин с плонж прати топката в мрежата на Вийзе - 1:1.

Малко след това Гекас можеше да донесе пълен успех на своя тим, пропускайки нова отлична възможност.

След равенството Айнтрахт събра актив от 33 точки и заема 13-ата позиция. Вердер пък вече шести мач няма поражение и е на 11-о място с 34 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ

От 8 април (петък)
Айнтрахт (Франкфурт) – Вердер 1:1
0:1 Халил Алтънтоп (58-автогол), 1:1 Мартин Фенин (83)

На 9 април (събота)
16:30 часа Шалке 04 – Волфсбург
Баланс:
27 мача, 5 победи за Шалке 04, 15 равенства, 7 победи за Волфсбург

16:30 часа Хамбургер – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 87 мача, 31 победи за Хамбургер, 26 равенства, 30 победи за Борусия (Дортмунд)

16:30 часа Фрайбург – Хофенхайм
Баланс: 3 мача, 1 победа за Фрайбург, 1 равенство , 1 победа за Хофенхайм

16:30 часа Хановер – Майнц
Баланс: 9 мача, 4 победи за Хановер, 3 равенства, 2 победи за Майнц

16:30 часа Нюрнберг – Байерн
Баланс: 53 мача, 11 победи за Нюрнберг, 11 равенства, 31 победи за Байерн

19:30 часа Щутгарт – Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 81 мача, 36 победи за Щутгарт, 17 равенства, 28 победи за Кайзерслаутерн

На 10 април (неделя)
16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 41 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 15 равенства, 21 победи за Кьолн

18:30 часа Байер (Леверкузен) – Санкт Паули (Евроспорт 2 България)
Баланс: 13 мача, 4 победи за Байер (Леверкузен), 4 равенства, 5 победи за Санкт Паули

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.