Майнц 05 загуби у дома от Вердер (Бремен) с 1:3 в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с 1:0, но допуснаха пълен обрат, който изкачи "бременските музиканти" до четвъртата позиция във временното класиране.

Играчите на Томас Тухел поведоха още в 23-ата минута, когато Мали центрира от корнер на близката греда, където от малък ъгъл Нико Бунгерт с глава реализира за 1:0. Радостта по трибуните на "Кофас Арена" обаче трая кратко, тъй като в 29-ата минута Клаудио Писаро се пребори за топката в половината на домакините и след самостоятелен пробив завърши атаката с прехвърлящ удар за 1:1. Това бе 150-и гол за перуанския национал в Бундеслигата. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

Почти веднага след почивката в 47-ата минута Писаро подаде към Аарон Хънт, който от далечно разстояние препарира вратаря на домакините Кристиан Веткло за 1:2. Интригата окончателно бе убита в 78-ата минута, когато Хънт центрира от фаул, а над всички в наказателното поле на Майнц 05 скочи Себастиан Прьодъл, чийто удар с глава първоначално срещна страничната греда, но австрийският национал само след това добави топката във вратата за крайното 1:3.

След победата си „бременските музиканти” се изкачиха на четвърто място във временното класиране с актив от 20 точки, докато Майнц 05 остана над чертата на 15-а позиция само с 9 пункта.

Байерн – Нюрнберг 4:0
1:0 Марио Гомес (2), 2:0 Бастиан Швайнщайгер (19), 3:0 Франк Рибери (39), 4:0 Марио Гомес (68)
29.10.11
16:30 ч.
Шалке 04 – Хофенхайм 3:1
1:0 Раул (29), 1:1 Ведад Ибишевич (68), 2:1 Клаас Ян Хунтелаар (73-дузпа), 3:1 Клаас Ян Хунтелаар (76)
29.10.11
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Сердар Тасчи (22), 1:1 Лукас Пишчек (46+1)
29.10.11
16:30 ч.
Волфсбург – Херта 2:3
0:1 Рафаел (27), 1:1 Марио Манджукич (31), 1:2 Леван Кобиашвили (37-дузпа), 2:2 Марсел Шефер (84), 2:3 Пиер-Мишел Ласога (85)
29.10.11
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер 2:1
1:0 Марко Ройс (21), 1:1 Емануел Погатец (26), 2:1 Марко Ройс (50)
29.10.11
19:30 ч.
Майнц – Вердер 1:3
1:0 Нико Бунгерт (23), 1:1 Клаудио Писаро (29), 1:2 Аарон Хънт (47), 1:3 Себастиан Прьодъл (78)
30.10.11
16:30 ч.
Кьолн – Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: нямат играни мачове
30.10.11
18:30 ч.
Хамбургер – Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 39 победи за Хамбургер, 20 равенства, 27 победи за Кайзерслаутерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.