Вердер постигна втора поредна победа над Хамбургер в рамките на четири дни, след като в мач от 31 кръг на Бундеслигата се наложи с 2:0 с две попадения на Уго Алмейда. В четвъртък тимът от Бремен победи с 3:2 при гостуването си в Хамбург в полуфинален реванш за купата на УЕФА.

Поражението прекърши и шампионските амбиции на Хамбургер, който с 55 точки остана на шесто място, извън зоната на евротурнирите. Три кръга преди края тимът на Мартин Йол остана на пет точки зад лидерите Волфсбург и Байерн.

Борусия (Мьонхенгладбах) изплува над зоната на изпадащите, след като с късен гол на израелския национал Роберто Колаути успя да победи Шалке 04. Това бе първа победа на тима от Мьонхенгладбах над “кралскосините” от 8 мача насам. През първото полувреме младият играч на домакините Марко Марин пропусна дузпа за тима си./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 31 КРЪГ
От днес
Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04 1:0
1:0 Роберто Колаути (90)

Вердер – Хамбургер 2:0
1:0 Уго Алмейда (34), 2:0 Уго Алмейда (49)

От събота
Енерги – Байерн 1:3
0:1 Жозе Соса (23), 1:1 Ивица Илиев (44), 1:2 Мартин Демикелис (62), 1:3 Лукаш Подолски (66)

Щутгарт – Волфсбург 4:1
1:0 Марио Гомес (1), 2:0 Марио Гомес (20), 2:1 Един Джеко (36), 3:1 Марио Гомес (63), 4:1 Марио Гомес (77)

Хановер – Айнтрахт (Франкфурт) 1:1
1:0 Арнолд Бругинк (9), 1:1 Юмит Коркмаз (42)

Борусия (Дортмунд) – Карлсруе 4:0
1:0 Якуб Блажзиковски (25), 2:0 Нури Сахин (62), 3:0 Фелипе Аугусто (71), 4:0 Александър Фрай (80)

Херта – Бохум 2:0
1:0 Марко Пантелич (39), 2:0 Рафаел (50)

Хофенхайм - Кьолн 2:0
1:0 Сеяд Салихович (58), 2:0 Демба Ба (68)

От петък
Леверкузен – Арминия 2:2
1:0 Щефан Кислинг (21), 1:1 Мануел Фридрих (22-автогол), 1:2 Роберт Тише (39), 2:2 Патрик Хелмес (79)