Вердер (Бремен) победи у дома Майнц с 2:1 в последния мач от 10-ия кръг в юбилейния 50-и сезон на германската Бундеслига.

„Бременските музиканти” започнаха мача по-добре и в 10-ата минута заслужено поведоха в резултата, след като Нилс Петерсен асистира на Аарон Хънт за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 64-ата минута Майнц изравни чрез унгарския национал Адам Салай, който се възползва от подаване на бившия словашки бранител на родния ЦСКА Радослав Забавник и вкара за 1:1. Пет минути преди края Аарон Хънт вкара втория си гол в мача донесе трите точки за Вердер.

С тази си победа Вердер събра 14 точки се изкачи на седмо място във временното класиране, задминавайки Майнц, който също има 14 пункта, но заради по-лошата си голова разлика се смъкна на осма позиция.

Борусия (Мьонхенгладбах) – Фрайбург 1:1
1:0 Камарго (49), 1:1 Калигиури (77 - д)
Хофенхайм – Шалке 04 3:2
1:0 Воланд (13), 1:1 Нойстадтер (37), 2:1 Фирмино (67), 2:2 Учида (82), 3:2 Шиплок (90)
03.11.12
19:30 ч.
Хамбургер – Байерн 0:3
0:1 Швайнщайгер (40), 0:2 Мюлер (48), 0:3 Кроос (53)
04.11.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Фортуна (Дюселдорф) 3:2
1:0 Сидни Сам (16), 1:1 Нандо Рафаел (40), 2:1 Шюрле (41), 3:1 Кастро (66), 3:2 Боджек (86)
04.11.12
18:30 ч.
Вердер – Майнц 2:1
1:0 Аарон Хънт (10), 1:1 Адам Салай (64), 2:1 Аарон Хънт (85)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК