Вердер (Бремен) разби като домакин Волфсбург с 4:1 в среща от 16-ия кръг на Бундеслигата и запази петото си място във временното класиране.

Мачът на „Везерщадион” започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и поведоха в 18-ата минута. След изпълнение на фаул от Шмитц топката бе засечена леко с глава от Клаудио Писаро, но колкото да обърка вратаря на гостите Диего Беналио и да попадне в Сократис Папастатопулос, който отблизо вкара за 1:0. В последната минута на първата част Писаро удвои преднината на „бременските музиканти” след асистенция на Игньовски – 2:0.

След почивката домакините продължиха да контролират събитията на терена и в 55-ата минута Филип Баргфреде асистира за попадението на Маркус Розенберг, направил резултата класически – 3:0. В 71-ата минута австрийският национал Марко Арнаутович вкара за 4:0 след подаване на Писаро. „Вълците” стигнаха до почетно попадение чрез мощен удар отдалеч на Марсел Шефер в 86-ата минута за крайното 4:1. От тук до края мачът просто се доиграваше и Вердер заслужено се поздрави с трите точки.

С успеха си „бременските музиканти” запазиха петото място във временното класиране с актив от 29 точки, докато Волфсбург е на 14-а позиция със 17 точки.

От останалите срещи в съботния следобед най-изненадващия резултат е победата на аутсайдера Аугсбург срещу един от челниците Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0. Единственото и победно попадение за новака вкара Ян-Ингвер Калсен-Бракер в 51-ата минута след асистенция на Мьолдерс.

След победата си Аугсбург напусна последното място, като вече заема 17-ата позиция с 14 точки, докато „жребците” са четвърти с 30 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
09.12.11
21:30 ч.
Херта - Шалке 04 1:2
0:1 Клаас-Ян Хунтелаар (20) ,1:1 Адриан Рамос (25), 1:2 Теему Пуки (44)
10.12.11
16:30 ч.
Вердер - Волфсбург 4:1
1:0 Сократис Папастатопулос (18), 2:0 Клаудио Писаро (45), 3:0 Маркус Розенберг (55), 4:0 Марко Арнаутович (71), 4:1 Марсел Шмелцер (86)
10.12.11
16:30 ч.
Майнц 05 - Хамбургер 0:0
10.12.11
16:30 ч.
Нюрнберг - Хофенхайм 0:2
0:1 Ведад Ибишевич (39), 0:2 Ведад Ибишевич (56)
10.12.11
16:30 ч.
Кьолн - Фрайбург 4:0
1:0 Кристиан Клеменс (20), 2:0 Лукас Подолски (61), 3:0 Кристиан Клеменс (66), 4:0 Лукас Подолски (73)
10.12.11
16:30 ч.
Аугсбург - Борусия (Мьонхенгладбах) 1:0
1:0 Ян-Ингвер Калсен-Бракер (51)
10.12.11
19:30 ч.
Хановер - Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 24 мача, 4 победи за Хановер, 8 равенства, 12 победи за Байер (Леверкузен)
11.12.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Кайзерслаутерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 78 мача, 31 победи за Борусия (Дортмунд), 23 равенства, 24 победи за Кайзерслаутерн
11.12.11
18:30 ч.
Щутгарт - Байерн (Мюнхен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 88 мача, 17 победи за Щутгарт, 20 равенства, 51 победи за Байерн (Мюнхен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.