Вердер (Бремен) победи у дома Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 в последен мач от третия кръг на германската Бундеслига.

Привлеченият от АЗ Алкмаар американски национал Арон Йохансон (39-дузпа) даде преднина на домакините, а секунди преди края на първата част Ласр Щиндъл (45) изравни след асистенция на Торган Азар.

През второто полувреме бранителят Яник Вестергаард (53) вкара победния гол за „бременските музиканти” след пас на Златко Юнузович. „Жребците” пък доиграха мача в намален състав, след като швейцарецът Гранит Джака бе изгонен в 87-ата минута, получавайки втори жълт картон.

След първия си успех за сезона Вердер има 4 точки и заема 11-о място във временното класиране. Борусия (Мьонхенгладбах) остава без спечелена точка и само заради по-добрата си голова разлика е на предпоследната позиция пред Щутгарт.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 3 КРЪГ
28.08.15
21:30 ч.
Волфсбург - Шалке 04 3:0
1:0 Бас Дост (17), 2:0 Рикардо Родригес (59 - дузпа), 3:0 Тим Клозе (61)
29.08.15
16:30 ч.
Щутгарт - Айнтрахт (Франкфурт) 1:4
0:1 Адам Хлоусек (11-автогол), 1:1 Даниел Дидави (30), 1:2 Люк Кастаинос (42), 1:3 Харис Сеферович (69), 1:4 Люк Кастаинос (87)
29.08.15
16:30 ч.
Аугсбург - Инголщад 0:1
0:1 Матю Леки (63), 1:1 Филип Хозинер (76), 2:1 Антони Модесте (81-д)
Майнц 05 - Хановер 96 3:0
1:0 Йошинори Муто (15), 2:0 Йошинори Муто (29), 3:0 Юнус Мали (47)
29.08.15
16:30 ч.
Дармщад - Хофенхайм 0:0
29.08.15
19:30 ч.
Байерн - Байер (Леверкузен) 3:0
1:0 Томас Мюлер (26), 2:0 Томас Мюлер (60-дузпа), 3:0 Ариен Робен (71)
30.08.15
16:30 ч.
Борусия Дортмунд - Херта 3:1
1:0 Матс Хумелс (27), 2:0 Пиер-Емерик Обамеянг (51), 2:1 Саломон Калу (78), 3:1 Адриан Рамос (90+3)