Представящият се изключително слабо този сезон Вердер (Бремен) се издъни у дома срещу последния Борусия (Мьонхенгладбах) и завърши 1:1 в среща от 26-ия кръг в германската Бундеслига.

Още от самото начало „бременските музиканти” взеха инициативата и установиха натиск в търсена на гола. Той падна едва в 39-ата минута, когато Клаудио Писаро направи самостоятелен пробив по дясното крило и центрира в наказателното поле на гостите, където Сандро Вагнер плонжира и с глава реализира за 1:0. Това бе едва второ попадение за нападателя в Бундеслигата този сезон. Минута преди края на първата част Тим Боровски навлезе отдясно в наказателното поле на Мьонхенгладбах и стреля силно, но топката се удари напречната греда, след което тупна пред голлинията и до попадение не се стигна.

След почивката играчите на Томас Шааф продължиха да бъдат по-активни и да търсят втори гол, който да им донесе повече спокойствие. В 79-ата минута Марко Марин се измъкна от опеката на бранителите на Борусия и стреля опасно, но вратарят на гостите Бейли с върха на пръстите си изби в корнер. Едва в последните пет минути тимът на Борусия се активизира и в 86-ата минута Ройс бе изведен сам срещу вратаря на домакините Тим Вийзе, но не успя да го преодолее и топката бе избита в корнер. Доста щастливо във втората минута на добавеното време на мача гостите успяха да изравнят, след като Аранго центрира от фаул отдясно, а Данте засече с глава топката право във вратата за крайното 1:1.

След подялбата на точките Вердер се изкачи на 12-а позиция с 29 точки, докато Борусия (Мьонхенгладбах) остана на последното място с 23 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ

1:0 Петит (36), 2:0 Подолски (60), 3:0 Новакович (79), 4:0 Новакович (89)

Байерн – Хамбургер 6:0
1:0 Робен (41), 2:0 Робен (47), 3:0 Робен (55), 4:0 Рибери 64, 5:0 Мюлер (79), 6:0  Вестерман (85-автогол)

Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1
1:0 Хурадо (45+1), 1:1  Цавелас (70), 2:1 Харистеас (84)

Волфсбург – Нюрнберг 1:2
1:0 Манджукич (22), 1:1 Волшайд (45+1), 1:2 Нилсон (90+2)

Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:0
1:0 Ибишевич (64)

Кайзерслаутерн – Фрайбург 2:1
0:1 Немец (21-автогол), 1:1 Немец (33), 2:1 Хофер, (90+2)