Вердер обърна гостуващия Хамбургер с 2:1 в дербито на Северна Германия от 29-ия кръг на германската Бундеслига и се изкачи на осма позиция във временното класиране, поглеждайки дори към евентуално участие в Лига Европа.

„Червените шорти” от Хамбург поведоха с ранен гол на австрийския халф Михаел Грегорич (6) след асистенция на Аарън Хънт. Тимът от Бремен успя да изравни малко преди почивката, след като нападателят Макс Крузе (41) се разписа за 1:1 след подаване на Фин Бартелс.

През втората част „бременските музиканти” стигнаха и до пълен обрат с гол на халфа Флориан Кайнц (75), като този път извеждащият пас бе дело на Макс Крузе. До края на мача гостите така и не съумяха да стигнат до изравнително попадение и си тръгнаха от Бремен без точки.

След успеха си Вердер събра 39 точки и излезе на осмо място във временното класиране. Хамбургер е 14-и с 33 точки и на 4 пред опасната зона на изпадащите.