Вердер победи Хамбургер с 1:0 в северното дерби от от 23-ия кръг на Първа бундеслига. Единственото попадение заби австрийският национал Златко Юнузович, който се разписа още в 19-ата минута. Това беше едва втория му гол за сезона. Вердер записа първи пълен успех от 21 декември 2013 г., когато биха Байер Леверкузен с 1:0.

Юбилейният мач №100 между съперниците дойде в момент, когато и двата бивши гранда са замесени в битката за изпадане. Вердер е на 14-и място с 22 точки, а гостите са 16-и с 19 т.Това ще бъде най-слабото северно дерби от 41 години насам.

Преди пет години двата тима бяха на полуфинал за купата и в евротурнирите. Любопитно е, че треньорът на гостите Мирко Сломка записа 10 поредни загуби като гост в Бундеслигата. Предишните му 9 бяха с отбора на Хановер.

Айнтрахт (Брауншвайг) и Борусия (М) завършиха 1:1. Гостите поведоха с гол на дежурния си стрелец Рафаел в 24-ата минута. Изравнителното попадение всъщност беше автогол на вратаря Марк-Андре Тер Щеген в 52-ата минута.

Аугсбург и Хановер също завършиха 1:1. Маме Диуф откри за гостите в 21-ата минута. Естонецът Рагнар Клаван изравни в 55-ата.

Борусия (Дортмунд) – Нюрнберг 3:0
1:0 Матс Хумелс (51), 2:0 Роберт Левандовски (64), 3:0 Хенрих Мхитарян (83)
Аугсбург – Хановер 1:1
0:1 Маме Диуф (21) 1:1 Рагнар Клаван (56)
01.03.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Даниел Давари (24-авт.) 1:1 Марк-Андре тер Стеген (52-авт.)
01.03.14
19:30 ч.
Байерн – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 87 мача, 44 победи за Байерн, 25 равенства, 18 победи за Шалке 04
02.03.14
16:30 ч.
Хофенхайм – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 3 победи за Хофенхайм, 2 равенства, 6 победи за Волфсбург
02.03.14
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 19 равенства, 38 победи за Щутгарт
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.