Вердер (Бремен) срази у дома Хамбургер с 2:0 в дербито на Северна Германия от втория кръг на юбилейния 50-и сезон в Бундеслигата. „Бременските музиканти” започнаха силно и още в 4-ата минута можеше да поведат в резултата, но ударът с глава на Марко Арнаутович се отби в напречната греда. Футболистите на Томас Шааф имаха пълно превъзходство през първото полувреме и пропуснаха да поведат в 42-ата минута, когато Аарон Хънт изпусна дузпа, отсъдена за нарушение на Джефри Брума срещу Елжеро Елия. В 51-ата минута все пак Хънт се реваншира, като реализира друга дузпа, дадена за нарушение на Денис Аого срещу Нилс Петерсен. В 67-ата минута Вердер нанесе втория си удар, след като Петерсен се възползва от подаване на Хънт и оформи крайното 2:0. Дебют в срещата записаха новите попълнения на гостите Петер Ирачек и Милан Бадел, а Рафаел ван дер Ваарт изобщо не беше в групата. Вердер записа първите си три точки за сезона, докато за Хамбургер това бе втора поредна загуба.

Бронзовият медалист от миналия сезон Шалке 04 очаквано победи у дома Аугсбург с 3:1. Точни за успеха на „миньорите” от Гелзенкирхен бяха Кириакос Пападопулос (33), Джърмейн Джоунс (46) и Клаас Ян Хунтелаар (72), като асистент и на трите попадения бе перуанецът Джеферсон Фарфан. За гостите от провинция Бавария почетното попадение реализира Торстен Оерл (79) след подаване на Байер. Така след втория кръг „кралскосините” имат 4 точки, докато Аугсбург е без актив.

Байер (Леверкузен) също записа първи успех за сезона, след като надви на свой терен Фрайбург с 2:0. Попаденията за „аспирините” отбелязаха Гонсало Кастро (8) и бранителят Филип Волшайд (54). Така Леверкузен има 3 точки в актива си, докато брайзгауци остават само с точка.

Новакът Айнтрахт (Франкфурт) разби като гост Хофенхайм с 4:0 и оглавява временното класиране с пълен актив от 6 точки. „Орлите” поведоха с автогол на Марвин Компер в 39-ата минута, а след почивката довършиха своя домакин с попадения на Пирмин Швеглер (43), Александър Майер (83-дузпа) и Мартин Ланиг (90). Хофенхайм остава без точков актив след втората си поредна загуба за сезона.

Шалке 04 - Аугсбург 3:1
1:0 Кириакос Пападопулос (33), 2:0 Джърмейн Джоунс (46), 3:0 Клаас Ян Хунтелаар (72), 3:1 Торстен Оерл (79)
01.09.12
16:30 ч.
Леверкузен - Фрайбург 2:0
1:0 Гонсало Кастро (8), 2:0 Филип Волшайд (54)
01.09.12
16:30 ч.
Вердер - Хамбургер 2:0
1:0 Аарон Хънт (51-дузпа), 2:0 Нилс Петерсен (67)
01.09.12
16:30 ч.
Нюрнберг - Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Томаш Пекхарт (31), 1:1 Якуб Блашчиковски (41)
01.09.12
16:30 ч.
Хофенхайм - Айнтрахт 0:4
0:1 Марвин Компер (39-авт.), 0:2 Пирмин Швеглер (43), 0:3 Александър Майер (83-дузпа), 0:4 Мартин Ланиг (90)
01.09.12
19:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс:
44 мача, 14 победи за Фортуна, 8 равенства, 22 победи за Борусия (Мьонх)
02.09.12
16:30 ч.
Волфсбург - Хановер 96 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 14 победи за Волфсбург, 6 равенства, 6 победи за Хановер 96
02.09.12
18:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс:
90 мача, 53 победи за Байерн (Мюнхен), 20 равенства, 17 победи за Щутгарт

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК