Верона победи трудно градския съперник Киево с 1:0 в мача им от 28-ия кръг на италианската Серия „А” и съхрани надеждите си за спасение от изпадане.

През първата част играта бе равностойна и нито един от съперниците в града на Ромео и Жулиета не успя да реализира някои от създадените положения.

Малко след почивката падна и единственият гол в мача. Той бе дело на защитника Антонио Карачоло (52) след асистенция на Даниеле Верде. До края на мача „летящите магаренца” опитаха всичко, за да стигнат до ремито, но така и не успяха да преодолеят противниковата отбрана и вратаря Николас.

След успеха си Верона остава в опасната зона, но измести поне временно Кротоне от 18-ата позиция с 22 точки и изостава само на една от Сасуоло и СПАЛ. Киево е 14-и с 25 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"