Опашкарят Верона победи градския съперник Киево с 3:1 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А” и записа едва втори успех от началото на сезона.

Лука Тони (29) вкара единствения гол през първата част, давайки преднина на символичните домакини.

След почивката Джампаоло Пацини (57) удвои аванса на Верона след подаване на Мохамед Фарес.

В 70-ата минута гръцкият бранител Вангелис Морас получи втори жълт и червен картон след груб фаул за дузпа. Така Верона остана в намален състав, а Серджио Пелисиер (71-дузпа) бе точен от бялата точка за 2:1. Девет минути по-късно и „летящите магаренца” останаха с 10 футболисти на терена, след като Николас Споли също бе изгонен след втори жълт и червен картон. Артур Йоница (90) пък оформи крайния резултат.

След победата си Верона остава на последното място във временното класиране с 18 точки. Киево е 12-и с 31 точки преди останалите срещи от кръга.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!