Верона се завърна в Серия „А“ за първи път от 11 години, след като направи нулево равенство с Емполи в мач от 42 кръг на Серия „Б“. Това беше достатъчно на тима да завърши на второ място и заедно с първия Сасуоло да си гарантира участие в елита.

В полза на Верона се оказа победата на Сасуоло с 1:0 над Ливорно. Симоне Мисироли вкара в добавеното време победния гол за домакините, които завършиха с 9 души. Ливорно приключи мача с 10 играчи. Сасуоло за първи път в историята си ще играе в италианския елит.

Верона, шампион на Италия за 1985 г., беше неизменна част от Серия „А“ през 70-те и 80-те години, но финансови проблеми през 90-те доведоха до това, че клубът редуваше участия в елита с изпадане в Серия „Б“. Последното изпадане беше през 2002 г.

Между 2007 и 2011 г. Верона дори беше в трета дивизия, а през 2008 г. Беше на крачка от изпадане в четвърта дивизия, но спечели плейофа срещу Про Патрия с 2:1.

Ливорно, Емполи, Новара и Бреша ще играят плейофи за определяне на третия новак в Серия „А“.