Верона се завърна в Серия „А“. Това се случи само година след изпадането на тима. Верона измъкна 0:0 в последния 42-и кръг като гост на Чезена и завърши на второ място. „Жълто-сините“ надделяха в преките мачове с третия Фрозиноне, който има същите точки (74), но ще играе в плейофите за влизане в елита.

Първи в Серия „Б” е СПАЛ, който се връща сред най-добрите след 49-годишно отсъствие.

Фрозиноне надделя у дома над Про Верчели с 2:1. Даниел Чофани даде аванс за домакините в 13-ата минута, а Елия Легати си вкара автогол за 2:0 в 29-ата минута. Андреа Ла Мантия намали след почивката. Фрозиноне в преките мачове с Верона има загуба с 0:2 като гости и успех с 1:0 у дома, което класира бившия отбор на Николай Михайлов в елита.

Надеждите на Новара, където играе нашият национал Андрей Гълъбинов, за попадане в плейофите за елита бяха убити от Карпи- 0:2. Победителите отиват на плейофи, заедно с Фрозиноне, Читадела, Перуджа, Беневенто и Специя. Гълъбинов не намери място в групата.

Виченца, Пиза и Латина бяха изпаднали още преди последния кръг.