Анталияспор с Веселин Минев в редиците си победи с 2:1 след продължения Трабзонспор и се класира на 1/4-финалите за Купата на Турция. Българският защитник беше титуляр за домакините и напусна терена в първата добавена минута на редовното време, когато на негово място влезе босненският играч Иван Раделич.

Минев беше сменен при резултат 1:1, като Емра Басан откри за Анталияспор в края на първото полувреме, но попадение на Бюрак Йълмаз в 71-ата минута отреди да последва продължение, за да бъде излъчен крайният победите. Само секунди след началото на първите 15 минути победен гол за домакините вкара Муса Айдън.

Освен Анталияспор, за 1/4-финалите се класираха още Бурсаспор, Сивасспор и Карабюкспор. Останалите мачове са по-късно днес и в четвъртък.