Милан трудно се добра до точка в домакинството на Сампдория от 29-ия кръг на Серия "А". Мачът на "Сан Сиро" завърши 1:1, като изравнителното попадение за "росонерите" падна чак в 87-ата минута. Вкара го 21-годишният норвежец Йенс Хауге, който влезе като резерва в 74-ата.

Преди това ветеранът Фабио Куалярела даде преднина на гостите. 38-годишният нападател се разписа за 0:1 в 57-ата минута с десетото си попадение през сезона. Неговият съотборник Адриен Силва беше изгонен от игра малко след това - в 58-ата минута, което наложи до края Сампдория да бъде с десет човека на терена.

Златан Ибрахимович и компания обаче не съумяха да постигнат обрат и направиха грешна стъпка в битката за титлата.

Тимът на Стефано Пиоли е на второто място в класирането с 60 точки и два мача повече от лидера Интер, който е с 65 в момента. "Нерадзурите" гостуват от 21:45 часа тази вечер на Болоня. Сампдория е десети с 36 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"