Ветераните на Реал (Мадрид) и Байерн (Мюнхен) изиграха благотворителен мач на “Сантяго Бернабеу” пред 66 хиляди зрители. Приходите от двубоя отидоха във фондацията “Училища Реал (Мадрид), която изгражда спортни школи в Африка. Освен това срещата беше бенефис на бившия играч на “белия балет” Рубен де ла Ред, който се отказа от футбола на 26 години заради проблеми със сърцето.

Реал победи с 8:3, а на терена бяха световни звезди. За испанците играха Бутрагеньо, Луиш Фиго, Зидан, Редондо, Шукер и други. За Байерн се появиха Аугенталер, Макай, Паул Брайтнер, Елбер, Бреме и още знаменитости.

Именно Рубен де ла Ред откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а четири минути по-късно Емилио Бутрагеньо удвои. 3:0 направи Фернандо Редондо в 39-ата минута, но малко преди края на първото полувреме Пауло Серджо върна един гол за Байерн.

Още в първата минута на втората част Алфонсо отново изведе Реал с три гола напред за 4:1, но в 55-ата минута Нико Ковач намали на 2:4. Петият гол в полза на Реал падна след автогол от брат му - Роберт Ковач. В 62-ата минута Пауло Серджо заби втория си гол в срещата, намалявайки резултата на 3:5. Нико Ковач отбеляза автогол за 6:3 за Реал, 7:3 направи Фернандо Санс, а крайното 8:3 оформи Давор Шукер от дузпа, изпълнена в стил Паненка.