Виртус Ланчано победи Виченца с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Серия “Б” на Италия. За гостите поигра и Валери Божинов, който се завърна от националния отбор на България за световните квалификации с Малта и Дания. Нападателят се появи на терена чак в 73-ата минута на мястото на Доминик Малонка. За краткия си престой на игрището Божинов не се отличи с нищо особено. Домакините поведоха в 29-ата минута с гол на Джанвито Плазмати, а 9 по-късно Лука Кастиля си заби автогол за 2:0. Виценца остана с 10 души на терена, след като Франко Семиоли бе изгонен с червен картон.

Виченца е в зоната на изпадащите - на 20-о място с 32 точки и на 4 точки от зоната на баражите. Бившият тим на Божинов - Верона, завърши 1:1 при визитата си на лидера Сасуоло и с равни точки е втори, заедно с Ливорно.

Останалите резултати:
Асколи-Гросето 3:1, Бари-Ливорно 1:1, Читадела-Новара 2:6, Кротоне-Специя 0:2, Юве Стабия-Модена 1:0, Про Вречели-Емполи 0:1, Тернана-Бреша 1:0, Варезе-Реджина 3:0.