Българският защитник Павел Виданов не игра при победата на Рапид (Букурещ) с 3:2 в домакинството на Политехника (Тимишоара). Мачът бе от 27-ия кръг в румънското първенство.

Виданов бе сред резервите на домакините, но не получи шанс за изява.

Едно от попаденията за Рапид вкара бившият играч на ЦСКА Даниел Панку. 33-годишният нападател влезе на смяна в 58-ата минута, а само 120 секунди след това вкара за 3:1. В 11-ата Владимир Божович бе открил резултата за домакините, а в 18-ата Янис Зику изравни за гостите от Тимишоара. В 33-ата пък Михай Роман отново изведе Рапид напред. Крайното 3:2 оформи Дан Алекса в 85-ата минута.

След победата Рапид събра актив от 45 точки и заема 5-ото място в класирането. Политехника пък остава на 2-ата позиция с 52 точки. Лидерът Оцелул (Галац) има 53. /БЛИЦ