Българският защитник Павел Виданов игра 90 минути за Рапид (Букурещ) при изненадващата загуба с 0:1 у дома от последния във временното класиране Спортул Студенцеск. Двубоят бе от 29-ия кръг в румънското първенство.

Виданов започна титуляр за Рапид, а бившият играч на ЦСКА Даниел Панку се появи на смяна в началото на второто полувреме. Победното попадение за гостите реализира Тибериу Балан в 22-ата минута.

След издънката Рапид заема 5-ото място с 46 точки, колкото има и Стяуа. На 4-ата позиция с 47 точки е Динамо (Букурещ). Лидер в Румъния продължава да е Оцелул (Галац) с актив от 54 точки.

Спортул пък прибави важни три точки, които запазват шансовете на тима да се спаси от изпадане, но за момента той остава на последната 18-а позиция с 20 точки. /БЛИЦ