Швейцария спечели с 2:1 при визитата си на Исландия и записа втори успех на този съперник в група 2 на Лига „А“ от новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. В началото на септември швейцарците бяха разбили този съперник с 6:0 на свой терен.

През първата част съперниците не успяха да се изненадат, но след почивката „кръстоносците“ набързо удариха на два пъти „викингите“ с голове на Харис Сеферович (52) след пас на Гранит Джака и Михаел Ланг (67) след подаване на Джердан Шакири. Домакините върнаха едно попадение чрез Алфред Финбогасон (81), разписал се след асистенция на Сигурйонсон, но нямаха сили да изравняване.

След втория си успех „часовникарите“ събраха 6 точки и се изравниха с лидера Белгия, който обаче е с мач по-малко. Исландия е без нито една точка и е вторият отбор след Полша, който изпада от Лига „А“ на турнира и в следващото му издание ще играе в Лига „B”.